Uit het boek Exodus 34,29-35.
Daarna daalde Moses van de berg Sinaï af, met de tafelen van het Verbond in zijn hand. Terwijl Moses van de berg afdaalde, wist hij niet, dat de huid van zijn aangezicht straalde, omdat hij met Jahweh gesproken had.
Toen Aäron en al de Israëlieten zagen, dat de huid van Moses’ aangezicht straalde, durfden zij hem niet naderen.
Eerst toen Moses hen riep, kwamen Aäron en al de leiders van de gemeenschap bij hem, en sprak Moses hun toe.
Nu durfden ook de andere Israëlieten naderen, en deelde Moses hun alles mee, wat Jahweh hem op de berg Sinaï bevolen had.
Toen Moses zijn toespraak beëindigd had, legde hij een sluier over zijn gelaat.
En telkens wanneer Moses voor Jahweh verscheen om met Hem te spreken, verwijderde hij de sluier, tot hij weer heenging. Maar als hij dan naar buiten trad, om de Israëlieten alle bevelen mede te delen,
en dezen zagen hoe de huid van Moses’ aangezicht straalde, legde Moses de sluier over zijn gelaat, totdat hij weer naar binnen ging, om met God te spreken.
Psalmen 99(98),5.6.7.9.
Verheerlijkt de Heer, onze God,
en werpt u neer voor zijn voetbank:
want Hij is heilig.
Mozes en Aäron waren zijn priesters,
Samuël hoorde toe zijn aanbidders :
ze riepen de Heer aan, die hen verhoorde,
en tot hen sprak in de wolkkolom.
Zij hebben geluisterd naar zijn bevelen,
Naar al wat Hij hen gebood.
Verheerlijkt de Heer onze God,
en werpt u neer voor zijn heilige berg:
want heilig is Hij, de Heer onze God.
Uit het heilig Evangelie van onze Heer Jezus Christus volgens Matteüs 13,44-46.
In die tijd zei Jezus tot de menigte: Het Rijk der hemelen gelijkt op een schat, verborgen in een akker. Toen iemand hem vond, verborg hij hem weer, en in zijn blijdschap ging hij alles te gelde maken wat hij bezat en kocht die akker.
Ook gelijkt het Rijk der hemelen op een koopman, op zoek naar mooie parels.
Toen hij een parel van grote waarde had gevonden, ging hij alles verkopen wat hij bezat en kocht haar.