Parochiedag 15 augustus 2026

We kijken terug op een zeer geslaagde eerste parochiedag van De Heilige Familie. De parochiedag in Achthuizen begon met een kopje koffie, waarna de Hoogmis volgde. In de Mis ging het hele pastoraal team voor. Het was een mooi verzorgde Mis met misdienaars, orgel en koorleden van de verschillende koren.

Diaken Ronald Dits deed de overweging: hij stond stil bij de rol, de betekenis, en het ontstaan van Maria Tenhemelopneming vanuit zijn eigen, soms kritische, visie. Tijdens de Mis was er kindernevendienst.

Na de Mis was er een lezing over ‘Maria in gedachten' door Jan van Wijk van de Mariakamer.
Daarna reed er een foodtruck het kerkterrein op en werden de deelnemers voorzien van patat met een snack.

Na de lunch gingen de deelnemers uiteen in drie groepen en was er voor de kinderen een springkussen. Er ging een groep wandelend naar de Nederlands Hervormde missiekerk in de Langstraat, waar ze van de dominee van Ooltgensplaat een rondleiding en uitleg kregen. De andere groep kreeg een rondwandeling over de geschiedenis van Achthuizen en het Katholiek leven. De derde groep zong oude Maria-liedjes in de kerk.

We sloten de dag af door gezellig na te praten onder het genot van een hapje en een drankje.

We mogen terugkijken op een inspirerende en verbindende parochiedag. Zoals een parochiaan berichtte: Deze dag was heel goed georganiseerd. Devotie en gezelligheid gaan goed samen. Chapeau voor het team en vrijwilliger! Dank aan Achthuizen voor de gastvrijheid!
Voor fotos zie  het fotoalbum.

Doordeweekse vieringen

Oud Beijerland

  • 8:30 - 8:55 uur: Op de eerste vrijdag van de maand vóór aanvang van de eucharistieviering, uitstelling van het Allerheiligste
  • Vrijdag 9:00 uur.
    Aansluitend Rozenkransgebed


Oude Tonge (Ebbe en Vloed)

  • Donderdag 10:30 uur

Puttershoek (Huis te Hoecke)

  • Elke 1e woensdag om 19:00 uur. Daarna koffie drinken.